Adımlarınızla otizmli çocukların eğitimine destek olun

Adımlarınızla otizmli çocukların eğitimine destek olun

Tohum Otizm Vakfı, otizmli çocukların eğitimine destek olmak için 10. Eker I Run Koşusu'nda iyiliğe adım atmak isteyen herkesi “Tohum Güneşi” olmaya davet ediyor...

Tohum Otizm Vakfı, otizmli çocukların eğitimine destek olmak için 10. Eker I Run Koşusu'nda iyiliğe adım atmak isteyen herkesi “Tohum Güneşi” olmaya davet ediyor. 1 Ekim 2023 tarihinde Bursa'da gerçekleşecek 10. Eker I Run Koşusu'nda bireysel veya kurumsal gönüllü koşu takımı oluşturarak adımlarınız ile otizmli çocuklara umut olabilirsiniz.
 
11 yıldır yardımseverlik koşularında yer alarak gönüllü koşucuları ile daha çok otizmli çocuğun eğitime ulaşmasını sağlayan Tohum Otizm Vakfı, “Tohum Güneşleri” ile iyilik peşinde koşmaya devam ediyor.
 
1 Ekim 2023 tarihinde Bursa'da gerçekleşecek 10. Eker I Run Koşusu'nda yer alacak olan Vakıf, sporseverleri yardımseverlik koşusu yapmaya ve “Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol' projesine destek olmaya davet ediyor.
 
Yardımseverlik koşularında yer alarak Tohum Otizm Vakfı'na destek olan gönüllü koşucular “Tohum Güneşi” olarak adlandırılıyor. Tohum Güneşleri, yardımseverlik koşusu kapsamında bağış kampanyaları oluşturup iyilik peşinde koşma nedenlerini aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta, WhatsApp, sosyal medya vb. iletişim araçlarıyla duyurarak otizmli çocukların eğitimleri için destek çağrısında bulunuyor. Böylece gönüllü koşucular yardımseverlik koşularında sadece destek çağrısında bulunmakla kalmayıp aynı zamanda otizmin farkındalığının artmasına da ciddi bir katkı sağlıyor.
 
Tohum Otizm Vakfı yardımseverlik koşularında bugüne kadar; 5 bin 279 Tohum Güneşi ile 56 bin 164 bağışçıya ulaşarak 275 otizmli çocuğa eğitim desteği sağlandı.

Önceki yıl gerçekleşen 9. Eker I Run koşusunda da Tohum Otizm Vakfı'nın 112 gönüllü koşucusu 995 bağışçıya ulaşarak 3 otizmli öğrencinin 1 senelik eğitim desteğini sağladı.

Otizmli bireyler için günümüzde bilinen en etkili yolun erken, yoğun ve bilim temelli özel eğitim olduğu bilinciyle 20 yıldır faaliyetlerini sürdüren Tohum Otizm Vakfı bu yıl gönüllü koşucuları 10. Eker I Run Koşusunda ‘Otizmli Çocuklara Eğitim Güneşi Ol' projesi için yardımseverlik koşusu yapmaya davet ediyor.
 
‘'Koşuyoruz'' mottosu ile bu yıl 10. kez düzenlenen Eker I Run Koşusu; 42K, 15K, 5K, Minik Adımlar koşuları ve Paten Yarışları olmak üzere altı ayrı kategoride gerçekleşecek.

Otizmli çocukların eğitimine destek sağlamak amacı ile adım atmak isteyen bireysel koşucular ve kurumsal gönüllü koşu takımları kayıt ve yarış ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için www.ekerkosu.com web sitesini ziyaret edebilir. Yardımseverlik koşusu yapacak kurumsal gönüllü koşu takımları 24 Eylül'e kadar yüzde 30 erken kayıt avantajından yararlanabilir.
 
Yardımseverlik koşusu hakkında daha detaylı bilgi almak ve Tohum Güneşi olmak için; www.tohumotizm.org.tr/bagis/adimlar-otizm-farkindaligi-ve-otizmli-cocuklarin-egitimi-icin/ adreslerini ziyaret edebilir ya da [email protected] adresine mail gönderebilirsiniz.
 
 
İlgili Kişi:   
Dilek Özcan
Marjinal Porter Novelli   
0533 927 23 93 
[email protected]   
 
 
Tohum Otizm Vakfı Hakkında  
Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı, “otizm spektrum bozukluğu” olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacı ile 15 Nisan 2003 tarihinde kurulmuştur.

Otizm Spektrum Bozukluğu tanısı alan çocuklar, gençler ve ailelerinin yanı sıra kaynaştırma ortamlarında hizmet alan diğer özel eğitim gerektiren çocuklar, gençler ve aileleri için de her biri alanında uzman profesyoneller tarafından eğitimler sağlamakta ve bu alanda farklı projeler geliştirmektedir.   

Özel Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu, ABD'de bulunan Princeton Çocuk Gelişim Enstitüsü'nün (Princeton Child Development Institute-PCDI) bir yaygınlaştırma koludur ve 2006'dan beri eğitim vermektedir. 

Özel Tohum Vakfı Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda yürütülen yoğun özel eğitim hizmetleri, başta Amerika Birleşik Devletleri (ABD) olmak üzere pek çok ülkede 70 yılı aşkın süreli bir geçmişi olan uygulamalı davranış analizi (ABA-Applied Behavior Analysis) modeline dayalıdır.  Okul'da bugüne kadar 2.565 çocuk eğitim almıştır. 1.161 çocuğa burs desteği sağlanmıştır.