3 YAŞINDAKİ MEHMET EGE OKCA AÇTIĞI KİŞİSEL SERGİ İLE SANATSEVERLERİ BÜYÜLEDİ

3 YAŞINDAKİ MEHMET EGE OKCA AÇTIĞI KİŞİSEL SERGİ İLE SANATSEVERLERİ BÜYÜLEDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 3 yaşındaki Mehmet Ege Okca, Denizli’nin Çivril ilçesinde annesinin doğup büyüdüğü konakta açtığı kişisel resim sergisi ile sanatseverler...

FATMA YAZICI: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 3 yaşındaki Mehmet Ege Okca, Denizli’nin Çivril ilçesinde annesinin doğup büyüdüğü konakta açtığı kişisel resim sergisi ile sanatseverleri büyüledi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’ın açılışını yaptığı sergi ile minik Mehmet Ege sanat hayatına ilk adımını attı.

ANNESİ İLE BİRLİKTE “BAŞLANGIÇ” YAPTI

2020 tarihinde Denizli'de dünyaya gelen minik sanatçı Mehmet Ege Okca, Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümünde Öğretim Üyesi olan annesi Doç. Dr. Ayşegül KOYUNCU OKCA ile birlikte "Başlangıç" ismini verdikleri kişisel sergilerini 23 Nisan tarihinde açtı. Bu sergiyi ayrıca anlamlı kılan şey serginin açıldığı yer oldu. Annesinin doğup 15 yaşına kadar büyüdüğü konak olan ve Çivril'in simgesi haline gelen Mavi Konak iki farklı kişisel sergiye ev sahipliği yaptı.  

“SANAT BİZİM ÖZÜMÜZ”

Sergi sonrası yaptığı açıklamalar ve sempatik tavırlarıyla sanatseverleri kendisine hayran bırakan minik Mehmet Ege’yi görenler adeta “büyümüş de küçülmüş” demekten kendilerini alamadılar. Bulunduğu yörenin ve Türk kilim tamgalarını dokumalarına taşıyan Ayşegül Koyunca Okca oğlunun yeteneklerinin sanatın her alanında iyi olduğunu vurguladı. Doğduğu günden beri sanatın içinde olan minik Ege’nin resim sanatına olan düşkünlüğünün pandemi döneminde başladığını ve her geçen gün gelişerek büyüdüğünü belirtti.

MEHMET EGE OKCA KİMDİR?

2020 tarihinde Denizli’de doğdu. Doğduğu ilk günler tüm dünyayı sarsan Covid-19 salgın hastalık Türkiye'de de görülmeye başladı. İki yaşına kadar evden çıkmadan büyümek zorunda kaldı. Bu süreçte annesinin ev ortamındaki atölyesinde sanatsal çalışmalarına tanıklık etti ve annesi ile birlikte sanatın çeşitli alanlarında uygulama yapma fırsatı buldu. Resim yapma teknikleri arasında kum boyama konusunda yapmış olduğu çalışmaları çok sevdi ve bu konudaki ilgisi "Başlangıç" isimli serginin ortaya çıkmasına neden oldu. İlk sergi deneyimini annesi ile birlikte annesinin doğup büyüdüğü Mavi Konak'ta gerçekleştirdi.