Bugun...


60 metre takının bedeli damada ağır oldu
Tarih: 30-05-2022 02:45:24 Güncelleme: 30-05-2022 03:07:24 + -


Damada arkadaşları 55 kilo bozuk para taktı

facebook-paylas
Tarih: 30-05-2022 02:45

60 metre takının bedeli damada ağır oldu

ABDURRAHMAN FIRAT - Aydın'ın İncirliova ilçesinde dört arkadaş, düğünde damada eziyet etmek amacıyla takı olarak 55 kilogram ağırlığında madeni para verdi.

 

İncirliova’da esnaflık yapan Cihan Eroğlu (29) ile Cansu Akkurt (27), kır bahçesinde düzenlenen törenle dünya evine girdi.

 

Damadın arkadaşları Necati Kaman, Şahin Madan, Volkan Aytekin ile Levent Aytürk, düğünde takı merasimi bittikten sonra sahneye el arabası ile içerisinde 50 kuruş ile 1 liralık madeni para bulunan 4 çuvalla geldi. Üzerinde ‘Bozdur bozdur harca’ ile ‘harca harca bitmez’ yazısı da bulunan el arabasıyla sahnede tur atan dört genç, birlikte oyun oynadı.

Geçen yıl dünya evine giren arkadaşına 5 TL’lik banknotlardan 60 metre uzunluğunda takı takan damat Cihan Eroğlu’na arkadaşları ise 55 kilogram ağırlığındaki 6 bin 200 lira parayı taktı. Damadın arkadaşları, ellerindeki dört çuval bozuk parayı süsledikleri el arabasına döktü. Damat ve gelin 6 bin 200 lira bozuk parayı görünce şaşırdı.

 

Gecen yılki düğününde damat tarafından kendisine 60 metre uzunluğunda takı takıldığını ve bunun acısını çıkardıklarını belirten Necati Kaman, “Cihan Eroğlu ve Cansu kardeşimiz bugün dünya evine girdi. Bu mutlu günlerinde biz de yanlarındaydık. Daha önce Cihan kardeşimiz bana 60 metre uzunluğunda beşlik takmıştı. Bugün de ondan intikamımı aldım. 1 lira ve 50 kuruş şeklinde dört arkadaşımız toplamda 6 bin küsür bir para taktık. Yaklaşık 55 kilo olan bu parayı çuvalla getirdik ve el arabasına döktük.  Bu bozuk paraları ilçe esnafından üç gün içerisinde topladık. Cihan ve Cansu kardeşlerime mutluluklar diliyorum. İntikamımız biraz acı oldu.” Dedi.

Damat Cihan Eroğlu, arkadaşlarından böyle bir şey beklediğini söyledi.  Gelin Cansu Akkurt, çok şaşırdığını ama mutlu olduklarını ifade etti.

 

Çuvalların el arabasına boşaltılmasıyla damat Eroğlu, salonda bozuk para dolu el arabasını bir süre sürdü.HABER VİDEOSUFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YUKARI